FABUŁA

  Serdecznie zapraszamy Was do świata skandali, bogactwa i wielkich możliwości. Rozpieszczone życie uczniów prywatnych szkół, a także ich, wiecznie walczących o prestiż, rodziców. Społeczeństwo, którego kręgosłup moralny zastąpiła drabina hierarchii społecznej.
"Witajcie w Nowym Jorku na Manhattanie w jego najelegantszej część – Upper East Side. Gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy, uczymy się, bawimy i śpimy – czasem ze sobą nawzajem. Witajcie w świecie luksusu, najlepszych prywatnych szkół, ogromnych apartamentów na Piątej Alei, limuzyn, nieograniczonego dostępu do kasy, alkoholu i wszystkiego, czego chcemy. Żyjemy w bajce, a całe nasze życie jest śledzone przez tajemniczą plotkarę(...)"
~Wstęp do serii "Gossip Girl",
Cecil von  Ziegesar.

***
Manhattan najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough)Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork(...). 
Jest najdroższą dzielnicą Nowego Jorku zamieszkaną przez ok. 1 586 000 ludzi (2010), wśród nich bogaci biznesmeni, bankierzy, maklerzy giełdowi, jak i część nowojorskiej bohemy artystycznej (SoHo, TriBeCa). 
Manhattan umownie dzieli się na trzy części: Downtown (tzw. Dolny Manhattan),Midtown (Środkowy) i Upper (Górny) z Piątą Aleją stanowiącą granicę pomiędzy częścią wschodnią (East Side) a zachodnią (West Side).

***

Blog, który Wam przedstawiamy tworzony jest na podstawie świata wykreowanego w serialu, jak i książkach o tytule „Gossip Girl”. Nie jest to jednak kontynuująca, ani fragment przedstawionych tam wydarzeń i losów bohaterów, dlatego nie tworzymy postaci kanonicznych, a własne autorskie, które zapewne doskonale wpasują się w ten świat. Stwórzmy swoją alternatywę tej historii, puśćmy wodzę fantazji, a przede wszystkim dobrze się bawmy!
Fabuła opowiada głównie o życiu nastoletniej elity Upper East Side, uczniów dwóch prestiżowych szkół: Constance Billard - dla dziewcząt oraz St. Judes - dla chłopców Bohaterowie mogą tu pozwolić sobie na wszystko, głównie ze względu na stan majątkowy ich rodzin. Afery, skandale, intrygi i manipulacje? To chleb powszedni rozpieszczonego pokolenia współczesnej arystokracji, na którym tajemnicza Plotkara nie zwykła zostawiać suchej nitki. 
Szkolne roczniki:
1 rok (14-15 lat)
2 rok (15-16 lat)
3 rok (16-17 lat)
4 rok (17-18 lat)


Nie ograniczamy się jednak jedynie do szkolnych murów. Dajemy wam możliwość stworzenia również nauczycieli, absolwentów, rodzin rozpieszczonych i skandalicznych nastolatków. Wszystko zależy tylko od was, pamiętajmy jednak o tym, że nie jest to zwykły Nowy Jorku, tutaj rządzi fortuna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz