REGULAMIN

Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

ZAPISY I KARTY POSTACI

1. Jeśli już zapoznałeś się z fabułą bloga i masz ochotę wspólnie z nami stworzyć nową historię, zostaw pod odpowiednią zakładką swój adres e-mail.
2. Administracja ma 1 dzień na wysłanie zaproszenia, czas akceptacji ów zaproszenia wynosi 2 dni, znów 3 dni każdy przyszły autor ma na napisanie i opublikowanie karty postaci(jeśli potrzebujesz na to więcej czasu uprzedź o tym przy zapisie, bądź pod zakładką "Dyrekcja")
3. Karty postaci to indywidualna sprawa każdego z Was. Administracja nie ma zamiaru w nie ingerować; nie narzucamy jej długości, ani formy. Prosimy jedynie o zachowanie podstawowych zasad estetyki i realizm, nie ma tu miejsca dla elfów, wampirów, wilkołaków etc. Pamiętajmy też o tym, aby zostały w niej zawarte podstawowe informacje na temat waszej postaci tj.: imię i nazwisko, wiek oraz rodzaj wykonywanego zajęcia ( przy wyborze trzymajmy się jednak fabuły)
4. Kart postaci nie numerujemy, dodajemy jedynie etykiety. Prosilibyśmy również o justowanie tekstu, nie zmienianie jego kolorystyki ani stylu.
5. Odstęp miedzy kartami postaci powinien wynosić 30 minut. Jednak pod warunkiem, iż pod wcześniejszą kartą znajdują się 4 komentarze, od czterech różnych autorów. (Zasada dotyczy od piątej opublikowanej karty)

POSTY

1. Najważniejsza zasada postów fabularnych? Nie wymagamy ich, ani nie dajemy wam żadnego czasu na napisanie ich. Choć oczywiście miło nam będzie, jeśli i takie będą się tu pojawiać.
2. Forma jest dowolna, w nie również nie ingerujemy. Tekst erotyczny lub wulgarny jest również dozwolony, jednak przy takim musimy poinformować o tym społeczność. Zwykły oznacznik [+18] przy tytule postu wystarczy. Zdajemy sobie sprawę, że to i tak nie powstrzyma nikogo od przeczytania takiego tekstu. Jednak sumienie mamy czyste, ponieważ poinformowaliśmy o tym.
3. Mile widziane będą również posty grupowe.
4. Tak samo jak i kart postaci, postów nie numerujemy, dodajemy jedynie etykiety. Oczywiście i tu justujemy tekst i nie zmieniamy stylu czcionki.
5. Jeśli na stronie głównej pojawi się notka fabularna, przeczytajmy ją i skomentujmy. Nic nas to nie kosztuje, a autorowi który się nad nią męczył zrobi się przyjemnie. Pamiętajmy również i tu o odstępne czasowym. 1,5 godziny po dodaniu możesz opublikować swoją twórczość bądź kartę postaci.

WĄTKI GRUPOWE

1. Wątki grupowe zostały podzielona na zależne i niezależne od Administracji.
  • Zależne to te, w których udział wziąć mogą wszyscy autorzy, będą to m.in.: różnego rodzaju bale i społeczne wydarzenia.
  • Niezależne, jeśli macie pomysł na wątek, który obejmie większą ilość postaci, niż standardowa dwójka, zgłoście się pod zakładkę "Dyrekcja" pozostawiając tam komentarz: [WĄTEK GRUPOWY. Imiona i nazwiska postaci, które będą brać udział, miejsce w którym toczyć będzie się wątek oraz czas.], zostanie dla was stworzona specjalna zakładka, która po zakończeniu wątku zostanie zamknięta i umieszczona w "archiwum".

OGÓLNE INFORMACJE

1. Najważniejszą zasadą jest szacunek. Wymagamy go od innych, więc i my okazujemy go innym. Konstruktywna krytyka a wulgarne obrażanie, to dwie różne rzeczy. Liczmy również na szacunek dla Administracji, która zawsze pomoże w miarę swoich możliwość.
2. Kwestie urlopów nie są z góry narzucone, Administracja rozumie, że każdy ma swoje życie, prosimy jednak, by w miarę możliwości określać czas swojej nieobecności, urlopy na czas nieokreślony traktujmy jako konieczność. 
3. Wszystkie problemy, propozycje, urlopy czy pytania kierujemy pod kartę Dyrekcji.
4. Na własnych błędach zauważyliśmy, iż Listy Obecność to konieczność, by móc zachować porządek na blogu. Tak więc takowe pojawiać się będą często, max. raz na miesiąc. Chyba, że Administracja zostanie do tego zmuszona.
5. Pozostawiając swój e-mail pod zakładką "Zapisy" zgadzasz się z powyższym regulaminem i obowiązujesz się do jego przestrzegania.
6. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. 

Aktualizacja: 12.02.2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz